Prirodni vitaminsko-mineralni kompleks
za poboljšanje moždane aktivnosti

Memo-Vit (Memovit)

-aktivira mentalnu aktivnost, stimuliše cerebralnu cirkulaciju i obezbeđuje autoregulaciju cerebralnog krvotoka;

-obnavlja mijelinske ovojnice nervnih vlakana i obezbeđuje ishranu moždanih ćelija;

-sprečava akutne poremećaje cerebralne cirkulacije;

-ima energetski stimulativni, isceljujući i podmlađujući efekat na telo u celini, sprečava napade glavobolje, smanjuje njihov intenzitet.

Podržite mozak vitaminima!

Zašto Memo-Vit treba da bude u svakom kompletu prve pomoći

Mozak, uprkos visokoj vitalnosti, treba zaštitu. I ova potreba raste u direktnoj srazmeri sa porastom starosti. Za pomoć telu razvijen je prirodni preparat Memo-Vit. Poboljšava dotok krvi u moždana tkiva, jača krvne sudove, ima neuroprotektivni i nootropni efekat. Odličan za prevenciju moždanog udara, Alchajmerove bolesti i drugih bolesti povezanih sa atrofijom nervnog tkiva.

Šta je zanimljivo u sastavu Memo-Vit-a?

Heljdina trava sorte baškirske crvene stabljike je važna komponenta dijetetskog suplementa Memo-Vit i uključena je u jačanje krvnih sudova mozga. Teško je naći drugu biljku koja je toliko bogata flavonoidima, pre svega rutinom. U mnogim zemljama heljda je sirovina za industrijsku proizvodnju rutina. Cvetovi i trava heljde su zasićeni imenovanom supstancom. Zanimljivo je da stabljike ove sorte tamnocrvene boje, pretvarajući se u bordo, podsećaju na krvne sudove.

Heljda u medicinske svrhe se bere u periodu cvetanja, kada sadrži najveću količinu lekovitih komponenti. Možemo razlikovati sledeće biljne supstance:

Rutin. Ima dobro utvrđenu reputaciju branioca krvnih sudova. Jača vaskularni zid, smanjuje propusnost kapilara, dobar je za cirkulaciju krvi. Štiti telo od štetnog dejstva ultraljubičastog (srednjetalasnog ) zračenja. Smanjuje proizvodnju trombocita, njihovu agregaciju, što ga čini sredstvom za prevenciju moždanog udara. [20] Ima antiinflamatornu aktivnost. Smanjuje proizvodnju azotnog oksida, nekih citokina, stimuliše proizvodnju glutationa – sopstvenog antioksidansa u telu, smanjuje oštećenje mitohondrija. [16] Naime, deformacija mitohondrija karakteriše takvu bolest kao što je Alchajmerova bolest.

Fenilpropanoidi: hlorogenske, ferulne i kafeinske kiseline.

Proteini (6-12%).

Ugljeni hidrati (skrob 60-84%).

Organske kiseline: limunska, jabučna, oksalna.

Vitamini: B1, B2, B9 (folna kiselina). Ovo poslednje, prema profesoru V.A. Kurkina doprinosi normalizaciji hematopoeze.[1] Biljka sadrži i β-karoten, vitamin PP (nikotinsku kiselinu).

Lecitin (dobar za jetru).

Minerali: gvožđe, fosfor, kalcijum, bakar, cink, bor, jod.

Sorta „Bashkirskaia Krasnostebelnaia„; je dostignuće ruske biljne proizvodnje. Uvrštena je u Državni registar uzgajivačkih dostignuća u Uralskom regionu zbog izuzetne vrednosti. Ova sorta je lider u količini rutina (vitamina P). Na primer, nadmašio je sličnu sortu, sortu Ufimskaia, za 1,6 puta po sadržaju ove supstance u cvastima i 1,4 puta po količini rutina u listovima i stabljici. A obična setvena heljda po količini flavonoida je dvostruko inferiornija od „baškirske crvene heljde!

Sadržaj rutina u cvetovima ove sorte dostiže 12,2%, a u listovima – 8,4%. U stabljikama manje – do 3%. Takođe, u biljci su pronađeni najbliži rođaci rutina: kvercetin, izokvercetin.

Majski šipurak. Ovo je druga biljna komponenta Memo-Vit-a, uspešno dopunjuje heljdu. Činjenica je da je šipurak rekorder po sadržaju vitamina C. Prema ovom pokazatelju, ostavlja daleko iza sebe čak i takve izvore askorbinske kiseline kao što su limun i crna ribizla. Dokazano je da vitamin C snižava nivo lošeg holesterola. Ovaj efekat je veoma važan, jer sužen protok krvi i krvni sudovi začepljeni holesterolom su predznaci moždanog i srčanog udara.

Dakle, evo glavnih supstanci šipurka:

Vitamin C. Poznat po svom vazokonstriktivnom delovanju. Štiti endotel, ima restorativni efekat na rutin i tokoferol (vitamin E). Učestvuje u sintezi kolagena, poboljšava imunitet, poboljšava apsorpciju drugih komponenti leka.

Flavonoidi: kvercetin, rubiksantin, kempferol, izokvercetin, likopen, tilirozid.

Organske kiseline: jabučna, limunska, linolna, linolenska, oleinska.

Tanini.

Masno ulje (sadrži vitamine E i K1, zasićene i nezasićene masne kiseline).

Minerali: gvožđe, mangan, magnezijum, fosfor, kalcijum, kalijum, natrijum.

U stvari, ova biljka je antioksidativni koktel koji vam omogućava da se borite protiv viška stvaranja slobodnih radikala.

HDBA organski kompleks (homogenat trutnjevi adsorbovan specijalnom tehnologijom) je treća komponenta Memo-Vita. Dopunjuje i pojačava delovanje druge dve komponente. Homogenat je prirodna riznica vrednih supstanci, među kojima je potrebno istaći:

  • Prohormoni (testosteron, progesteron, prolaktin, estradiol).
  • 22 aminokiseline (uključujući 10 esencijalnih): leucin, izoleucin, valin, lizin, glutamin, prolin, cistein, triptofan itd.
  • Vitamini A, B2, D , E, karotenoidi (ksantofil, β -karoten), vitamin PP (nikotinska kiselina) i holin.
  • Proteini (10-13%), masti (do 1,2%), ugljeni hidrati.
  • Decenoinske kiseline ukupni udeo u prirodnom, odnosno prirodnom leglu dostiže 4,47% suve materije). Doprinosi obnavljanju mijelinskih omotača nervnih ćelija. Imaju antibakterijsko dejstvo [2]
  • Makro- i mikroelementi: kalijum, natrijum, kalcijum, magnezijum, mangan, fosfor, cink, bakar, hrom, kobalt, srebro, zlato itd.

Ovaj pčelinji proizvod je dobro poznat u istočnoj medicini kao stimulans moždane aktivnosti i seksualne funkcije. U Aziji se naziva "proizvodom stogodišnjaka". U Rusiji se koristio za pomoć deci sa zaostajanjem u razvoju i kao sredstvo za rehabilitaciju posle bolesti. Ukupno, homogenat sadrži više od 70 biološki aktivnih supstanci. [22]

Studije su potvrdile visoke angioprotektivne, hepatoprotektivne, antioksidativne, imunomodulatorne osobine proizvoda. [4] Homogenat truta je prirodni nootrop, značajno povećava zaštitu mozga od slobodnih radikala. Odličan za prevenciju degenerativnih bolesti nervnog sistema.

Memo-Vit aktivira mentalnu aktivnost. Nootropni efekat

Najveća opasnost za mozak je oksidativni stres. Sama po sebi, oksidacija slobodnih radikala je prirodan i neophodan proces, ali često dobija patološka obeležja. U ovom slučaju, broj agresivnih molekula kiseonika – slobodnih radikala – naglo se povećava. Povećanje broja ovih agresora u početku ne ometa telo, ali se tokom godina njihov višak razvija u ozbiljnu pretnju. A za mozak je to posebno tačno, jer se njegove ćelije sastoje uglavnom od lipida (masti). Zbog toga je peroksidacija lipida opasna za mozak.

Stres, nepravilna ishrana, pasivni način života, zloupotreba cigareta i alkohola su uzroci prekomerne proizvodnje reaktivnih vrsta kiseonika. Pored toga, tokom godina, antioksidativni i imuni sistem tela gube snagu. Bez dovoljno kiseonika, glukoze i vitamina, mozak počinje da bledi. To dovodi do razvoja ateroskleroze, moždanog udara i Alchajmerove bolesti. Zaustavite uticaj štetnih faktora snagom prirodnih antioksidanata Memo-Vit-a.

Tokom istraživanja na pacovima, dokazana je nootropna aktivnost ovog biokompleksa. Glodari su izvršili test „Otvoreno polje” kako bi se procenio nivo emocionalne i bihejvioralne reaktivnosti. Lek je smanjio nivo defekacije životinja, smanjio broj "reakcija očaja". Povećan je broj poseta centru događanja, što ukazuje na anksiolitički efekat (smanjenje anksioznosti).

Došlo je do značajnog povećanja lokomotorne i orijentaciono-istraživačke aktivnosti pacova, što ukazuje na nootropni efekat leka. Dokazano je da Memo- Vit povećava otpornost mozga na agresivne uticaje, poboljšava pamćenje i mentalne performanse. [5]

Nootropne i neuroprotektivne efekte suplementa obezbeđuje trutnjevi homogenat. Još osamdesetih godina prošlog veka sproveli su studiju o ovom proizvodu – naučnici su ga uporedili sa encefabolom. Već posle 10 dana uzimanja lekova sa homogenatom kod dece sa zaostajanjem u razvoju, poboljšana je memorija i koncentracija, smanjena je psihomotorna nestabilnost, povećana kontrola sfinktera. [6]

Važna je i uloga heljde, ona ima sposobnost da poveća nivo dopamina – supstance koja je odgovorna za osećaj zadovoljstva.

Nemoguće je zanemariti ulogu nikotinske kiseline u podržavanju moždane aktivnosti. Ovaj prirodni neuroprotektor pronađen je i u heljdi i u trutnjevom homogenatu . Dokazano je da su degenerativni procesi u mozgu sporiji kod onih koji ga primaju u dovoljnoj količini. [23], [20]

Obnavljanje membrana nervnih ćelija - jedinstveno svojstvo preparata

Nauka je odavno utvrdila da se Alchajmerova bolest karakteriše oksidacijom nukleinskih kiselina, proteina i lipida u neuronima. Proces formiranja proteina je takođe poremećen, mitohondrije su oštećene. Veruje se da slobodni radikali aktivno stupaju u interakciju sa masnim kiselinama u neuronima, što dovodi do jake peroksidacije lipida u mozgu.

Zbog decenoične kiseline sadržane u homogenatu truta, preparat pomaže u obnavljanju mijelinske ovojnice nervnih ćelija. Poslednja činjenica je sasvim razumljiva, jer su decenoične kiseline lipidi. A mijelinski omotač je 70-75% lipida. Obavlja izuzetno važnu funkciju – kao izolaciona traka pokriva akson, što povećava brzinu nervnog impulsa. U slučaju kršenja integriteta ovog premaza, nastaju opasne patologije. Homogenat štiti mijelinske ovojnice od uništenja. [3]

Značajnu ulogu u poboljšanju funkcije mozga igra 10-hidroksi-2-decenska kiselina – ne samo glavna supstanca matičnog mleča, već i važna komponenta homogenata truta. [4] Američki naučnici su potvrdili njegova neuroprotektivna svojstva. NJihov eksperiment se odvijao u dve faze. U prvoj fazi, pacovi su proučavani: hranjeni su 10-hidroksi-2-decenoinskom kiselinom tokom 3 meseca. Zatim su glodari prošli testove: „Otvoreno polje“ i drugi. Tokom druge faze proučavan je efekat supstance na neurone pacova (in vitro). Ispostavilo se da decenoična kiselina smanjuje anksioznost pacova.

Rezultati druge etape bili su još neverovatniji. Ispostavilo se da decenoična kiselina pojačava rast hipokampalnih neurona. Ovo je deo mozga odgovoran za pamćenje i kratkoročno pamćenje (informacije o aktuelnim događajima). Popravilo se i stanje mitohondrija mozga. Kada su bili izloženi hipoksiji, neuroni prethodno tretirani ispitivanom supstancom bili su bolje očuvani. Zahvaljujući decenoičnoj kiselini, ove ćelije su takođe bolje tolerisale efekte glutamata. [19]

Prema tome, prevencija degenerativnih bolesti mozga treba da uključi prijem decenoične kiseline. Memo-Vit je odličan za ovu svrhu.

Heljda takođe ima zaštitni efekat na nervne ćelije. Do danas su u svetu sprovedene mnoge studije o antioksidativnom dejstvu rutina na nervne ćelije. Naučnici iz PRC-a otkrili su da ovaj flavonoid inhibira agregaciju beta- amiloida ( Aβ 42), peptida koji je kriv za razvoj Alchajmerove bolesti. [16]

Stimuliše cirkulaciju krvi i obezbeđuje autoregulaciju cerebralnog krvotoka

Mozak treba kontinuirano snabdevanje krvlju koja nosi kiseonik i glukozu. Nije iznenađujuće što čini 20% minutnog volumena srca. Lako je pretpostaviti da svaki neuspeh u ovom procesu može dovesti do katastrofalnog rezultata. Da bi se to izbeglo, priroda je stvorila autoregulaciju cerebralne cirkulacije.

Obezbeđuju ga tri mehanizma: miogeni, metabolički i neurogeni. U prvom slučaju podrazumeva se širenje i stezanje krvnih sudova, au drugom dejstvo na zidove kiseonika, ugljen-dioksida, kalijumovih jona. Neurogeni mehanizam – isporuka u mozak informacija (zbog receptora) o stanju krvnih sudova i vena za naknadne promene u njihovom tonusu.

Sistem autoregulacije je prilično robustan, ali brojni faktori mogu dovesti do poteškoća u radu. Pre svega, naglo povećanje ili smanjenje krvnog pritiska. Kao rezultat takvih skokova, dolazi do hipoksije (nedostatak kiseonika). A štetni holesterol nagomilani na vaskularnim zidovima najjače utiče na padove pritiska. Infekcije, srčane patologije, osteohondroza, onkologija takođe mogu dovesti do neuspeha.

Većina vazodilatatora takođe se meša sa ovim sistemom koji dobro funkcioniše. Sve je više optužbi na račun antagonisti kalcijuma, jer mogu povećati intrakranijalni pritisak. Njihova upotreba zahteva veliku pažnju, jer je teško razlikovati normalnu glavobolju od bolnog efekta izazvanog lekom. A lekovi za hipertenziju, kao što su β -blokatori, kada se daju intravenozno, smanjuju brzinu cerebralnog krvotoka.[8]

Memo-Vit pomaže u smanjenju manifestacija hipertenzije zbog svojih antioksidanata. Rutin, kvercetin smanjuju vaskularnu permeabilnost. Karotenoidi, vitamini E i C smanjuju inflamatornu aktivnost u vaskularnom zidu [9], a ovaj drugi, pored toga, vraća nivo holesterola u normalu. [7] Nežan pristup vam omogućava da vratite složeni mehanizam autoregulacije krvotoka u prvobitno prirodno stanje.

Memo-Vit utiče na sva tri nivoa autoregulacije cerebralnog krvotoka. Prvo, povećava čvrstinu i elastičnost vaskularnog zida. Drugo, poboljšanjem kvaliteta krvi, poboljšava se snabdevanje mozga kiseonikom. Treće, preparat štiti membrane neurona, zbog čega oni brže reaguju na destruktivne promene u sistemu snabdevanja krvlju.

Najbolji prijatelji mozga su antioksidansi.

Kineski naučnici su zaslužni za otkrivanje mehanizma delovanja rutina na vaskularni zid. Nakon sprovedene studije u epruveti (uzete su endotelne ćelije ljudske pupčane vene) i kod pacova, došli su do zaključka da flavonoid suzbija upalni proces, odolijeva destruktivnom dejstvu glukoze i ima antioksidativno dejstvo. U isto vreme, rutin štiti endotel inhibicijom oksidativnog stresa ROS- osetljivog na Noks 4 i signalnog puta NLRP 3 osetljivog na ROS . [14]

Rezultati holandske studije su u skladu sa ovim informacijama. Naučnici sa Univerziteta u Mastrihtu otkrili su kako rutin deluje na molekularnom nivou: nalazi se na mestu formiranja radikala, brzo se oksidira, ali ga dobro obnavlja askorbinska kiselina. Utvrđeno je da je flavonoid lokalizovan u endotelnim i glatkim mišićnim ćelijama vaskularnog zida. [15] Tako je integrisan u antioksidativni sistem tela, kao što naoružani borac stoji na pripremljenoj liniji odbrane domovine.

Saradnja rutina sa vitaminom C je još jedan dokaz da su kreatori Memo- Vita na pravom putu kombinovanjem heljde, šipurka i homogenata truta. Jedna komponenta snabdeva flavonoide, druga ga snabdeva redukcionim agensom – vitaminom C. Treća pojačava antioksidativni efekat. Ova kombinacija čini ovaj preparat jedinstvenim za mozak.

Neuroprotektivna, antioksidativna svojstva pronađena su u drugoj supstanci šipurka – ferulnoj kiselini. Naučnici iz Južne Afrike su objavili da ova supstanca povećava nivo redukovanog glutationa ( GSH ), stimuliše sintezu superoksid dismutaze i katalaze. Takođe smanjuje aktivnost acetilholinesteraze, butirilholinesteraze i pozitivno utiče na ATP-azu. [18]

Obezbeđuje ishranu moždanim ćelijama

Oštećenje pamćenja, smanjena inventivnost, povećan umor – ovako mozak vapi za pomoć. Memo-Vit poboljšava ishranu mozga normalizujući snabdevanje krvlju. Ovo je zasluga kompleksnog dejstva rutina, vitamina E, C i nikotinske kiseline, koja se nalazi u homogenatu truta i heljdi . Ova kiselina (vitamin PP) ima jedinstveno svojstvo da širi male sudove koji prožimaju ljudski mozak.

Vitamin C iz šipurka ne samo da jača endotel, sloj ćelija koji oblaže unutrašnju površinu krvnih suova, već i snižava nivo holesterola.[7] Rutin heljde sprečava stvaranje trombocita, a i ne dozvoljava da se drže zajedno. Takav tandem obezbeđuje puno snabdevanje krvi u mozgu.

Preparat takođe isporučuje lipidne frakcije do nervnih vlakana. (njih sadrži homogenat) – masne kiseline, uključujući i nezasićene. Uz takvu podršku, misaoni organ efikasnije obavlja svoj posao.

Potpuno snabdevanje neurona kiseonikom, glukozom i vitaminima je ključ dugovečnosti i opšteg zdravlja.

Sprečava akutne cerebrovaskularne nezgode

Tradicionalna medicina u mnogim zemljama preporučuje odvar heljde za aterosklerozu i visok krvni pritisak. [1] Travari pominju njegova visoka antiinflamatorna svojstva – ranije su se njegovi sveži listovi gnječili i stavljali na gnojne rane.

Naučnici su potvrdili popularna verovanja o heljdi kao moćnom sredstvu za prevenciju moždanog udara. I iznad svega, ovo je povezano sa istraživanjem rutina. Istraživači sa Harvardske medicinske škole proučavali su ovu supstancu i in vitro i na životinjama. Došli su do zaključka da on ima jedinstvenu sposobnost da blokira opasan enzim uključen u trombozu – disulfid izomerazu. Ovo smanjuje broj krvnih ugrušaka. Naučnici su testirali 500 supstanci za takvu aktivnost, ali je samo rutin pokazao visok rezultat. [20]

Rutin je od nauke prepoznat kao dobar lek za hipertenziju. Posebno je efikasan u kombinaciji sa vitaminom C.

Kontinuirano dansko istraživanje dijeta, rak i Zdravlje Studija , koju su zajedno sprovodili australijski i danski naučnici već 23 godine, pruža ubedljive dokaze da redovna konzumacija flavonoida smanjuje rizik od srčanog udara, moždanog udara, bolesti koronarnih arterija i bolesti perifernih arterija. U studiji je učestvovalo 53 hiljade Danaca, sprovedene su ankete o ishrani, analizirano je njihovo stanje. Autori studije preciziraju da dnevni unos flavonoida treba da bude najmanje 500 mg. [13] Ovu količinu je lako dobiti uz Memo-Vit u standardnom režimu za odrasle: 2 tablete 3 puta dnevno.

Flavonoidi se uspešno proučavaju i kod nas. Zaposleni u Institutu za teorijsku i eksperimentalnu biofiziku Ruske akademije nauka došli su do zaključka da kvercetin (šipurak je njime bogat) pomaže da se izbegne kardiovaskularna patologija. Pod njegovim dejstvom, ACE enzim, koji izaziva upalu, smanjio se u aorti ozračenih pacova. [12]

Prevencija onkologije

Rutin, kao i njegov srodni kvercetin, sve se više koristi u lečenju onkologije. Vredi obratiti pažnju na iransku studiju, koja je proučavala kombinovani efekat preparata protiv raka -5 fluorouracila i rutina na ćelijsku liniju raka prostate. Ova kombinacija je bila efikasnija od individualne upotrebe ovih supstanci: povećana apoptoza ćelija, ekspresija gena p53 i supresija signalnog proteina Bcl -2. [Jedanaest]

Energetski stimulišući, isceljujući i podmlađujući efekat.

Celo telo zavisi od normalnog funkcionisanja mozga. Zbog toga je Memo-Vit neophodan za dug i aktivan život. Povećava ukupni ton – ne samo zbog efekta vaskularnog jačanja.

Promoviše oporavak kod bolesti koje karakteriše povećana propustljivost vaskularnog zida. Poboljšava strukturu tkiva, smanjuje krvarenje. Ovaj biokompleks vredi uzimati za hemoragiju u mrežnjači, radijacionu bolest, reumatizam, glomerulonefritis, septički endokarditis, dijabetes melitus. Koristan je za takve patologije kao što su proširene vene, hemoroidi, parodontitis. Poboljšava protok krvi, što je važno kod skoro svih bolesti.

A homogenat sadržan u Memo-Vita uključuje lizin, triptofan i histidin (ima ih više nego u idealnom proteinu). Naučnici ove aminokiseline nazivaju najvažnijim i deficitarnim u svakodnevnoj ishrani. Upravo ove supstance doprinose uklanjanju stroncijuma i cezijuma iz tela, poboljšavaju otpornost tela na jonizujuće zračenje. Zbog toga se homogenat može pripisati najkorisnijim proizvodima za prevenciju onkologije i upale. [10]

Pored toga, ovaj pčelinji proizvod je agens koji daje energiju. Povećava mentalne i fizičke performanse. Zahvaljujući homogenatu, metabolizam se poboljšava, imunitet se povećava. Memo-Vit će pomoći u oporavku nakon operacija i teških bolesti.

Važno je napomenuti zaštitni i podmlađujući efekat preparata. Ovo je rezultat prisustva šipurka, tačnije njegove askorbinske kiseline. Naučnici su odavno znali da sa povećanom fizičkom i mentalnom aktivnošću telo to gubi u velikim količinama. [17]. Takav nedostatak može rezultirati raznim oboljenjima, jer je uloga vitamina S u održavanju imunog sistema veoma velika. Pored toga, potreban je za proizvodnju kolagena – osnovne supstance kože i mišića.

Sprečava napade glavobolje, smanjuje njihov intenzitet

Jedan od uzroka glavobolje je pogoršanje cerebralne cirkulacije. Vraćanje snabdevanja mozga kiseonikom i glukozom često uklanja ili ublažava glavobolju. Ovo je sasvim u moći Memo-Vit-a. NJegova upotreba je posebno indikovana za ljude zavisne od vremenskih prilika. Zašto? Ovde je sve jednostavno. Promene atmosferskog pritiska utiču na tonus krvnih sudova. Zdrava osoba teško da će osetiti ove promene, a ako je poremećena autoregulacija krvotoka, bolovi će biti primetni. Sa Memo-Vit-om se obnavlja vaskularni tonus, što omogućava bolje podnošenje magnetnih oluja.

Intenzitet migrene se takođe može prilično često smanjiti. Ovo posebno važi za žene u menopauzi. Zbog trutovskog homogenata povećava se nivo polnih hormona, kojih u menopauzi postaje malo. A supstance heljde usporavaju rad srca i snižavaju krvni pritisak. Takođe pomaže u smanjenju glavobolje.

Preparat štiti mozak od delovanja slobodnih radikala, poboljšava njegovo snabdevanje krvlju, sprečava stvaranje amiloidnih naslaga, što je prevencija Alchajmerove bolesti, povećava aktivnost neurona, poboljšava pažnju i pamćenje, smanjuje anksioznost. Pomaže u efikasnijem obavljanju posla uz značajan mentalni i fizički stres.

Biokompleks se proizvodi od biljaka pomoću krioprocesiranja. Zahvaljujući ovoj tehnologiji dobija se krioprah. Ovo je vredna biomasa, koja je aktivna supstanca biljaka u koncentrovanom obliku. Ovaj metod vam omogućava da potrošaču prenesete sve vredne osobine šipurka i biljke heljde.

Memo-Vit – potpuna zaštita moždanih ćelija, prevencija moždanog udara, Alchajmerove bolesti i poboljšanje celog organizma!

Bibliografija:

*Kurkin V. A. Osnovi biljne medicine: udžbenik // Samara: Etching LLC; GOU VPO SamGMU Roszdrav, 2009. – 963 s.

* Mardanli S.G., Pomazanov V.V., Kiseleva V.A. Biološka aktivnost komponenti matičnog mleča i pčelinjeg otrova. // Farmacija i farmakologija. 2018; 6(5):419-439.

* Filippov IN Osnovna pitanja strategije i taktike u apiterapiji. // Zbornik radova KSVII Sveruske naučne konferencije „Apiterapija danas“, 25-26. aprila 2014, Ribnoje. – Ribe: NIIP, RjazGMU, 2014. – str.

* Burmistrova, L.A. Fizičko-hemijska analiza i biohemijska procena biološke aktivnosti trutovskog legla / Burmistrova L.A.: Apstrakt teze. dis. cand. biol. nauke. Rjazanj, 1999. – 22 s.

* Petrova E.V., Kalistratov V.B., Poluboiarinov P.A. et al Nootropni i neuroprotektivni efekti prirodnog biokompleksa Memo-Vit. // Savremeni problemi herbalizma i herbalizma: Zbornik radova 5. međunarodnog kongresa fitoterapeuta i travara (Moskva, 19. – 20. januara 2019.) / priredio d.m.s. akad. RANS, prof. Korsuna V.F. – M.: Russkie, 2019. – 428 s.

* Burmistrova L. A. Fizičko-hemijska analiza i biohemijska ocena biološke aktivnosti trutovskog legla: disertacija … kandidat bioloških nauka: 03.00.04. – Rjazanj, 1999. – 172 s.

* McRae M.R. Dodatak vitamina C snižava serumski holesterol niske gustine lipoproteina i trigliceride: meta-analiza 13 randomizovanih kontrolisanih studija // Journal of Chiropractic Medicine. – 2008. – Vol. 7(2) P. 48–58.

* Sidorenko B.A., Preobraženski A.V., Nosenko E.M. Mozak kao ciljni organ kod pacijenata sa hipertenzijom i antihipertenzivnom terapijom // Kardiologija. – 2000. – № 1. – S. 83–88.

* Lattanzio F., Greco E., Carretta D. In vivo antiinflamatorni efekat ekstrakta Rosa canina L. // Journal of ethnopharmacologi, 2011. Sep . 1; 137(1): 880-5.

* Pavliuk, R. Iu. Novi biološki aktivni aditivi / R. Iu. Pavljuk, A.I. Cherevo, V.V. Ianitski, I.A. Passage. Harkov-Kiev , 2003. – 134 s.

* Satari A., Amini SA, Raeisi E. Sinergetski uticaj kombinovanog 5-fluorouracila i rutina na apoptozu u ćelijama raka PC3 kroz modulaciju ekspresije gena P53 // Adv Pharm Bull. 2019. avgust;9(3):462- 469

* Kim I.A. Koristova AF, Shaposhnikova VV, Koristov IN Flavonoidi smanjuju povećanje aktivnosti enzima koji konvertuje angiotenzin u aorti pacova izazvano zračenjem // European Journal of Pharmacologi, Volume 837, 15. oktobar 2018, strane 33-37

* Bondonno NP, Dalgaard F., Kir C. Unos flavonoida je povezan sa nižim mortalitetom u danskoj kohorti za rak i zdravlje u ishrani // Nat Commun . 2019; 10:3651

* Vang V., Vu KH, Sui I. Rutin štiti endotelnu disfunkciju ometajući Nok4 i ROS-osetljivi NLRP3 inflamazom // Biomed Pharmacother . 2017 Feb;86: 32-40

* Lemmens KJ, van de Vier B., Vaes N. Flavonoid 7-mono-O-(β-hidroksietil) -rutozid je u stanju da zaštiti endotelne ćelije direktnim antioksidativnim efektom // Tokicol In Vitro. 2014 Jun;28(4):538-43

* Vang SV, Vang IJ, Su IJ Rutin inhibira agregaciju β-amiloida i citotoksičnost, ublažava oksidativni stres i smanjuje proizvodnju azotnog oksida i proinflamatornih citokina // Neurotoksikologija. 2012 Jun ;33(3):482-90

* Sokolov S. Ia., Zamotaev I.P. Priručnik po lekovitim biljkama (fitoterapija). 3. izdanje stereotipno .– M.: Medicina, 1990.– 464 str.

* Salau VF, Erukainure OL, Ibeji CU Ferulna kiselina modulira disfunkcionalne metaboličke puteve i purinergičke aktivnosti, dok zaustavlja redoks neravnotežu i holinergičke aktivnosti kod oksidativne povrede mozga // Neurotok Res. 17. avgust 2019

* Veiser MJ, Grimshav V., Vinalda KM Dugotrajno davanje pčelinje kiseline kraljice (KBA) glodarima smanjuje ponašanje nalik anksioznosti, promoviše zdravlje neurona i poboljšava sastav tela // Nutrients. 23. decembar 2017; 10(1)

* Bekendam RH, Flaumenhaft R. Inhibicija protein disulfid izomeraze u trombozi // Basic Clin Pharmacol Tokicol . 2016. oktobar; 119 Suppl 3:42-48

* Goncalves CF, Santos MC, Ginabreda MG Flavonoid Rutin povećava unos jodida štitaste žlezde kod pacova. PLOS jedan . 2013 Sep 4; 8(9): e 73908.

* Lazarjan D.S. Razvoj i standardizacija melema na bazi trutovskih larvi // U III milenijumu sa bogatstvom Zlatne košnice. Materijali 3. međunarodne, 9. Sveruske naučno-praktične konferencije o pčelarstvu i apiterapiji. – Saratov, 2001. – S. 66-67.

* Bolshakova O.I., Rodin D.I., Timoshenko S.I. Uticaj nikotinske kiseline na preživljavanje i neurodegeneraciju u mozgu transgene drozofile melanogaster sa ekspresijom humanog APP gena // Journal „Scientific Notes of St. Petersburg State Medical Universiti name of akad. I. P. Pavlova “. – 2013. – br. 3 – T. 20